Największe magazyny kamienia w Polsce

Follow Us

Image Alt
  /    /  Schody

Schody z kamienia mogą decydować o tym, jak ostatecznie będzie wyglądać wnętrze domu. Nie tylko ich kształt wpływa na estetykę, ale również materiał, z którego zostały wykonane. Najtrwalszym i najbardziej eleganckim materiałem jest kamień naturalny. Dzięki niemu schody nabiorą szlachetnego wyglądu i podkreślą indywidualny charakter wnętrza.

Schody z kamienia – ozdoba domu

Największą zaletą kamienia naturalnego jest mnogość kolorów, struktur i rodzajów. Kamień naturalny wyróżnia się dużą wytrzymałością, a przy tym ładnie się „starzeje” – im dłużej jest eksploatowany, tym ładniej wygląda. Choć wymaga bardzo starannej pielęgnacji, warto poświęcić temu czas.

Kamień nadaje się doskonale do miejsc często uczęszczanych, ponieważ jest bardzo odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Kamień naturalny to wiele możliwości: granit, marmur, trawertyn. Schody wykonane z kamienia mogą przybierać różne formy – proste, prowadzone po łuku lub zabiegowe. Każdy z nich ma wyjątkowe właściwości, które sprawią, że wnętrze nabierze przytulnego i niepospolitego wyglądu.

Kamienne schody na zewnątrz

Trwałość kamienia sprawia, że swobodnie można z niego wykonać także schody zewnętrzne. Kamień naturalny jest odporny na działanie czynników zewnętrznych – nie odbarwi się pod wpływem promieni słonecznych, silnego deszczu, wilgoci lub mrozów. Schody z kamienia na zewnątrz mogą być wykonane z granitu, marmuru, piaskowca – wszystkie wyróżniają się wieloraką kolorystyką oraz strukturą. Każdy materiał będzie się jednak prezentował naprawdę elegancko, a odporność sprawi, że kamień.