Największe magazyny kamienia w Polsce

Follow Us

Image Alt
  /    /  Elewacja/Ogrodzenie

Elewacja ozdobiona płytkami z kamienia naturalnego prezentuje się wyjątkowo estetycznie i stanowi największą ozdobę domu. Mnogość kolorów, wielkości i różnorodność faktur kamienia sprawia, że elewacja z kamienia nabierze wyjątkowego charakteru. Płytki kamienne to także idealny sposób na trwałe ogrodzenie.

Dlaczego warto wybrać płytki z kamienia naturalnego?

Kamień naturalny jest budulcem znanym od wielu tysięcy lat i najbardziej cenionym za wytrzymałość. Płytki wykonane z kamienia naturalnego są odporne na działanie czynników zewnętrznych, a odpowiednia ich pielęgnacja zapewnia nienaganny wygląd elewacji z kamienia nawet po wielu latach eksploatacji. Kamienne płytki będą się znakomicie prezentować zarówno na budynku użyteczności publicznej, jak i na rodzinnym domu. Można z nich wykonać również eleganckie ogrodzenie.

Płytki kamienne na każde warunki

Granit, z którego wykonane są płytki, wyróżnia się odpornością na działanie takich czynników jak niskie temperatury. Nie odbarwia się i zachowuje swoją naturalną barwę i fakturę. To sprawia, że zawsze wygląda nienagannie. Płytki wykonane z kamienia naturalnego są również proste w czyszczeniu i konserwacji. Najważniejsze jednak, że w przeciwieństwie do zwykłego tynku, nie trzeba ich odmalowywać, a za to prezentują się idealnie.

Elewacja z kamienia – Naturalnie znaczy zdrowo

Granit jest kamieniem naturalnym, więc jest produktem ekologicznym. Jest bezpieczny dla zdrowia i użytkowników budynku. Kamienne płytki są odporne na pleśnie i grzyby, a także ognioodporne. Wszelkie zabrudzenia można usunąć za pomocą zwykłej wody – pielęgnacja elewacji kamiennej będzie znacznie prostsza i przyjemna.