Największe magazyny kamienia w Polsce

Follow Us

Image Alt
  /  Technologia

Posiadamy linie technologiczne o możliwościach produkcyjnych ponad 2000 m wypolerowanych płyt z kamienia na dobę.

Przebieg procesu produkcji składa się z kilku etapów:

  • Rozcięcie bloku na płyty – cięcie bloków na trakach wielolinowych firmy Pedrini.
  • Obrabianie powierzchni płyty – nadawanie poleru na linii polerskiej lub powierzchni „antypoślizgowezj” na linii do płomieniowania. Niektóre kamienie poddawane są dodatkowo procesowi żywicowania. Z.O.K.B. ROGALA jako pierwszy zakład w Polsce wykorzystuje do tego profesjonalną linię do żywicowania płyt. Zastosowanie żywic epoksydowych podnosi znacząco jakość powierzchni oraz odporność fizyko-chemiczną materiału.
  • Rozcinanie płyt – w stosunkowo krótkim czasie przy wykorzystaniu profesjonalnych maszyn jesteśmy w stanie wykonać nawet największe zlecenia. Doświadczona kadra i nowoczesny park maszynowy pozwala nam na zapewnienie najwyższej jakości produkcji. Ze względu na indywidualny i ekskluzywny charakter naszej produkcji nadawanie ostatecznych kształtów elementom uzależnione jest od rodzaju zamówienia klienta.

Dodatkowo oferujemy kamień w wykończeniu:

  • polerowany
  • antypoślizgowy (płomieniowany)
  • szczotkowany (antico)
  • waterjet

RODZAJE OBRÓBEK

Kamienne okładziny wyróżnia nie tylko piękna, oryginalna kolorystyka i wyjątkowa trwałość, ale również wiele możliwości wykończenia powierzchni. W zależności od obranej techniki oferujemy wybór kilkunastu ciekawych faktur.

SZLIFOWANIE – technika polegająca na przeszlifowaniu materiału kamieniami szlifierskimi w wyniku czego otrzymujemy powierzchnię matową i jednolitą o właściwościach antypoślizgowych.

POLEROWANIE – to wielokrotne szlifowanie kamiennej płaszczyzny. Gładki połysk (nazywany również lustrzanym) jest główną cecha faktury polerowanej. Technikę tą można stosować niemal do każdego rodzaju kamienia, ograniczeniem jest umiejscowienie kamiennej okładziny, ponieważ wykończenie polerowane jest śliskie.

PIASKOWANIE – daje matową, szorstką oraz równą powierzchnię. Uzyskuje się ją przy użyciu piaskarki, która działa na kamienną powierzchnię strumieniem suchego piasku i zmienia intensywność koloru. Powierzchnia piaskowana jest antypoślizgowa.

PŁOMIENIOWANIE – obróbka polega na nagrzewaniu palnikami gazowymi kamiennej powierzchni, która zyskuje doskonałe właściwości antypoślizgowe. Płomieniowania nie stosuje się do marmurów i wapieni.

GROSZKOWANIE – przy pomocy automatu do groszkowania lub poprzez uderzenia specjalistycznymi młotkami o powierzchnię kamienia, uzyskuje się wgłębienia i wypukłości o matowej fakturze, które swoją regularnością przypominają groszek.

ŁUPANKA – powstaje w wyniku rozłupania kamiennych bloków w ten sposób, by działanie narzędzi nie było widoczne. Daje powierzchnię lekko chropowatą o naturalnym wyglądzie.

DŁUTOWANIE – przy pomocy mechanicznych dłutowników uzyskuje się równolegle rozmieszczone na powierzchni kamienia bruzdy.

FORMATY

Jesteśmy importerem i producentem płyt oraz płytek kamiennych zarówno o standardowych grubościach, jak i dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Dysponujemy płytami o grubościach 2, 3, 5, 6 i 7 cm.

Dodatkowo wycinamy pozostałe grubości – według życzenia klientów.

Posiadamy cały wachlarz grubości i wymiarów płytek kamiennych:

  • Standardowe
  • Wielkoformatowe
  • Wąskie (ozdobne cokoliki)

Zakres wymiarów płytek : grubość od 1 do 10 cm w dowolnym wymiarze.

Wymiary oraz grubość płytek kamiennych zależą od materiału i koloru kamienia.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej oferty na stronie naszego magazynu: www.magazyn.rogala.com.pl

JESTEŚ INWESTOREM, KAMIENIARZEM, ARCHITEKTEM, PROWADZISZ FIRMĘ BUDOWLANĄ?

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!
PONAD 300 000 m2 MATERIAŁU DOSTĘPNE OD RĘKI